Růžovka, mall.cz a HP w2408h

Když už u toho počíátače trávím mládí (no vlastně skoro stáří), zachtělo se mi nádherného vizuálního zážitku. Vyvoleným uspokojením se měl stát 24" LCD monitor. Po hledání veškerých recenzí po internetu jsem zpru vybral Samsung, který se dá pořídit kolem 10 000,- Kč. Po konzultaci s profi-grafikem Zdendou jsem však šáhl hlouběji do peněženky a rozhodl se pro HP w2408h.

Po hledání na heureka.cz jsem zjistil zajímavou věc – prvních několik vyhledávání obsadily obchody se stejnou cenou a výrazně podobnými layouty (empyrea.net, nakup-levneji.cz, nasklade.cz, s-pc.cz, …). Instinktivně jsem tyto podivný mnohoterčata obešel a rozhodl se neposlat svých 15 tisíc na charitní organizace pomáhající duševně nemocným programátorům. Ačkoliv nejnižší cena byla kolem 12 500,-, rozhodl jsem se zaplatit za jistotu a objednat na pcexpert.cz, což je eshop sdružený pod gigantem mall.cz. Bohužel, záhy došel z PCExpertu mail, že prý již model nemají (a modelová řada byla ukončena – monitor již nikdy nebude) a že nabízejí jiný model (BENQ). Ten jsem nechtěl a nechal si vrátit peníze (pevně věřím že přijdou). Pro dobro PCExpertu musím dodat, že daný model v databázi již nemají.

Vzpoměl jsem si tedy na můj oblíbený eshop ruzovka.cz, který mne ještě nikdy nezklamal. Po objednání jsem nečekal ani den a monitor byl připraven, navíc za skvělou cenu 12 700,- Kč. Už sedí na stole a mně bolí za krkem jak musím pořád hejbat hlavou abych ho přehlíd z rohu do rohu.

První pocity jsou skvělé. Barvy jsou kvalitní a monitor září až mi vypaluje mozek z hlavy. Grafiku i filmy zvládá v pořádku, stojan je dostatečně kvalitní. Zabudované reproduktory by mohly bejt lepší, ale kvůli nim jsem to nekupoval.

Leave a Reply

Your email address will not be published.