Lotus Notes – odpověď na více mailů najednou


Když už jste takoví smolaři, že se necháte přijmout do společnosti, která jede na email klientovi nazvaném Lotus Notes (překlad není publikovatelný na tak seriózní stránce jako je tato), máte dvě možnosti: začít psát faxy, nebo se začít učit nesmyslné dlouhotrvající postupy. Jede z nich je zde.

Výběrového řízení se zúčastnilo asi 100 zájemců. Od každého přišel mail. Jak jim odpovědět všem najednou? Kdyby měl Lotus Notes normálně stisknutelné horké klávesy, tak by to pro zručného klavíristu mělo být prstové cvičení na pár minut. Bohužel, horké klávesy pro Lotus Notes vymýšleli kluci z BreakYourFingers Ltd. a vy jste zaručeně chodili na housle místo na klavír.

Zbývá následující postup, který už vzhledem k dlouhému úvodu nebudu moc rozkecávat:
– označte si maily, ze kterých chcete vytáhnout Email adresy (označuje se mezerníkem nebo když držíte Shit a jedete sipkou nahoru nebo dolu)
– dejte File/Export
– napiste jmeno souboru a v Ulozit jako typ vyberte Structured text (jak idealni by bylo, kdyby v ostatnich moznostech bylo možné vyjet si i Email adresy odesílatele, ale – Lotus Notes)
– v následujícím vybíracím okně změnte How much to export na Selected documents
– otevřete si exportovaný soubor například v notepadu (nebo ve Wordu, mně je to jedno), a zkopírujte si celý text toho exportovaného souboru
– text vložte do okna na stránce http://emailx.discoveryvip.com/
– nechte Separator Comma a zaskrtnete Sort Aplhabetically
– kliknete na Extract a pak na Copy to clipboard

Tímto máte kýžené adresy v mailu. Pozor – tento postup zkopíruje všechny Email adresy, které našel ve vybraných mailech, takže pokud byly i v textu, jsou i v tomto seznamu. Proto doporučujeme seznam ještě trošku protřídit předtím, než na něj neco pošlete (proto jsme si nechali adresy seřadit, třídění je pak jednodušší :o).

Hezký den a pevné nervy s Lotus Notes

Leave a Reply

Your email address will not be published.