Jak je to opravdu s Facebook pluginy do WordPressu?

Je to různé a kompatibilita mezi nimi kulhá. Záleží i na tom, jaké máte nainstalované Téma. Zde je výsledek mého podvečerního snažení se. Předesílám že je dost možné, že jsem některé kvalitní pluginy zatratil díky své zbrklosti a neochotě se probírat manuálními nastaveními.

Nejdříve jsem postupoval podle seznamů Facebook WP pluginů, které jsem sehnal přes Google a uveřejnil v tomto článku. Bohužel, ne všechny se vyjevily tak dobře jak vypadaly v seznamu pluginů. Nejlépe vypadal Gigya, bohužel se ukázalo, že registrace potřebná k jeho využití je příliš složitá. PLugin s krásným názvem Facebook connect poskytuje pouze propojení registrace a je tudíž vhodný spíše pro uzavřené blogy a komunity. Facebook Dashboard Widget je zase spíše nedokonalým zrcadlem Facebooku ve WP admin části. Výborně fungoval Status updater, který je schopen vložit update z WP blogu do Facebooku a má i ladicí Emaily, bohužel ale tento plugin nic jiného neumí. Výborně také fungovaly Facebook comments a Facebook Fan Box. Bohužel se ukázalo, že tyto komponenty na mojí instalaci nejdou dohromady pustit zároveň – rušilo to ty komentáře.

Nebudu dlouho napínat, jako nejlepší řešení se zjevilo SFC (Simple Facebook Connect), což je série pluginů pro různé funkce, od Like přes Share k Fanboxu i ke komentářům. Prostě ideální a ve všem kompatibilní. Malé upozornění – komentáře nefungují v některých starších Tématech.

One thought on “Jak je to opravdu s Facebook pluginy do WordPressu?”

Leave a Reply

Your email address will not be published.